Jdi na obsah Jdi na menu
 

Návštěva uprchlických rodin - 07/2015

28. 7. 2015

Po příjezdu na Ukrajinu jsme se v neděli zúčastnili slavnostního veřejného křtu 22 dospělých v Zariččji. Slavnosti se zúčastnilo odhadem na 400 věřících..

 

img_6541.jpgimg_6504.jpg

 

Po té jsme se krátce zastavili u rodiny Savko. Jejich kluci rostou jako z vody a hned nám ukazovali své dovednosti.

img_6682_web.jpgimg_6592_web.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

S Božievými jsme se setkali během našeho pobytu několikrát. Vždy jsme měli společně moc pěkný čas. Hodně jsme se sblížili a po krátkém čase s námi sdíleli své boje i vítězství. Jsou velice vděční za duchovní i materiální pomoc i za finanční podporu jejich rodiny.

Jednoho večera byla na návštěvě u Božievých i další rodina uprchlíků z Doněcka. Bratr Saša vezl zdravotnický materiál pocházející od nás až do Krasnoarmejska - do polní nemocnice. I jeho svědectví bylo pro nás velmi zajímavé..

img_6634_web.jpg

img_6613.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

U Kravčenků v Berehovu jsme strávili také jeden z mnoha teplých letních večerů. Roman nám ukazoval na mapě místo, kde bydleli v Doněcku i místo kde si postavili svůj nový dům, ze kterého po bombardování zbyli jen trosky. Irina nás zavedla na zahrádku, kde dozrávala zelenina... Bylo vidět, že má velkou radost z toho, že se o ně Pán tak postaral.

Roman začal intezivně vyučovat otce romské rodiny z Berehova, která před pár dny přijala křest v Zariččji. Vidí v něm velký potenciál ve službě místním rómům.

V pondělí jsme navštívili Mukačevo a ocenili poklidný život v tomto druhém největším městě Zakarpatské oblasti. To jsme ještě nevěděli, že za pár dnů se zde odehraje poměrně velká přestřelka mezi 2 skupinami ozbrojené mafie zabývajících se pašováním cigaret..

Nedaleko Mukačeva jsme navštívili dětský tábor, který provozuje místní Royal Rangers a kde právě probíhal pobyt 83 dětí z uprchlických rodin a dětí vojáků ze zóny ATO, z toho 3 děti už ve válce přišli o své otce ...

Byl to čas uzdravování dětských srdcí Boží láskou.

Na tomto táboře jsme se seznámili i s pastorem Ivanem, jehož svědectví přinášíme v samostatném článku zde.

Protože se dostal na černou listinu hledaných osob, tak z bezpečnostních důvodů neuvádíme jeho pravé jméno. Tento Boží služebník i přes všechno, co prožil, nyní vyučuje na místních školách. Má velmi dobře připravené přednášky na téma prevence drogové závislosti a podobná témata.

ivan2.jpg

Po setkání s ním a jeho manželkou jsme odjížděli velmi povzbuzeni.

Jsme velice rádi, že jsme mohli navštívit tyto vzácné lidi, prohloubit s nimi vztah a povzbudit je skromnými finančními dary z našeho sboru.

 

Chtěli bychom Vám všem, kteří se na tomto projektu nějak podílíte ze srdce poděkovat a předat Vám tímto upřímné pozdravy a poděkování od našich přátel z Ukrajiny.

J+N