Jdi na obsah Jdi na menu
 

Příprava pracovně-misijního výjezdu 05/2018

5. 3. 2018

Alexandr (Saša) Soljanyk      soljanyk.jpg

- kdo je a proč ho podporovat

Alexandr Soljanyk je vyjímečný svým obdarováním v práci s mládeží. Na našich stránkách má přezdívku ,,pastor Ivan,, neboť v prvních měsících po té, co musel se svojí rodinou utéct bylo po něm vyhlášeno pátrání ze strany doněckých separatistů a do dnešního dne se nemůže vrátit domů..  Jeho svědectví je zde.

Fotogalerie a aktuální info na facebooku

Už v Doněcku - před válkou - založil organizaci velmi podobnou ,,Etickým dílnám,, - ve kterých je zapojena např. Ida Pencová a to na podporu výuky lektorů s cílem předávat mladé generaci morální pravdy a hodnoty. Jejich stránky jsou zde: www.podrostok.org.ua

Tato organizace má za cíl zasáhnout mladou generaci na území celé Ukrajiny. Největším problémem však je, že celou agendu včetně kancelářského vybavení museli zanechat v okupovaném Doněcku.

Protože ho známe už více jak 3 roky, tak vidíme, že se nevzdává a slouží všude, kde má otevřené dveře a jeho služba nese hojné ovoce.

Po nuceném odchodu z Doněcka už více jak 3 roky tedy bydlí se svojí rodinou na základně Royal Rangers nedaleko Mukačeva (cca 40km od slovenských hranic) a má na starosti práci s mládeží blízkého okolí.

V rámci našeho projektu už navštívil v roce 2016 náš sbor a myslím si, že by mohl svými vědomostmi a nasazením pomoci i našim lektorům i pracovníkům v Royal Rangers u nás. V rámci bezvízového styku pro občany UA by případný pobyt u nás neměl být nijak organizačně složitý.

 

V současné době vyučuje na biblické škole v Mukačevě, školí lektory v Chustu v Zakarpatí a také v Slavjansku v přifrontové zóně a jako dobrovolník - armádní kaplan - podporuje bojující vojáky.

 Nemá žádný stálý příjem a je plně závislý na Pánu v oblasti zabezpečení své rodiny. Jeho záběr a vize služby jsou na naše poměry obrovské - svou službou ovlivňuje obrovské množství mladých lidí.

Po zvážení situace námi podporovaných uprchlických rodin na Ukrajině jsme se spolu se staršovstvem sboru AC Varnsdorf rozhodli v letošním roce (2018) k cílené a trvalejší podpoře rodiny br. Alexandra Soljanyka tč. žijícího na táborové základně Royal Rangers nedaleko Mukačeva.

Naší vizí pro tento rok je podpora jeho rodiny a jeho služby na období min. 12 měsíců částkou 4000,-Kč / měsíc.

Další praktickou částí naší podpory je přístavba verandy k domku, ve kterém nyní žije. (Podrobnosti ke stavbě zjišťujeme průběžně..)

Příspěvek na podporu Alexandra (Saši) Soljanyka můžete poslat na účet AC Varnsdorf 

č.ú. 102 849 822 / 0300 VS 052018 / účel: Soljanyk

Děkujeme tímto za dosavadní podporu na pomoc uprchlíkům na Ukrajině a věříme, že spolu s Vámi budeme moci tuto vizi uskutečnit.